Ciekawostki

W 5, 6 lub 7 lat? Czy nie za wcześnie, by przygotowywać się do szkoły?

Jak przygotować dziecko do szkoły

Od lat 4, rodzice myślą, że dziecko pójdzie „wkrótce do szkoły.” Dla wielu rodziców zbliża się ciężki okres związany z licznymi zmianami. Wtedy pojawia się pytanie jak przygotować dziecko do szkoły? Ktoś spieszy się dać malucha na wszystkie rozwijające zajęcia, aby wszystko wiedział. Ktoś, jak przedtem, pozostawia dzieci w troskliwych rękach dziadków, a ktoś uważa, że „niech tego wszystkiego nauczy się w szkole.”

I właśnie dlaczego trzeba przygotować dziecko do szkoły, tego nie zdają sobie sprawy wszyscy rodzice. „Bo tak przyjęto” lub „bo wszyscy tak robią?” Tu zaczyna się główny problem w postaci braku zrozumienia, co sprawia, że prace przygotowawcze przyszłego pierwszoklasisty prowadzą do sytuacji, w których dziecko ma masę bezużytecznej dla niego na tym etapie wiedzy, ale nie może zrobić coś elementarnego, czy też nie na tyle wyróżnia się samodzielnością, lub nie rozumie podstawowych rzeczy.

– Na dzień dzisiejszy jest bardzo ważne, aby dziecko w wieku 5 lat zaczynało przygotowania do szkoły. I dla dziecka nie powinno to być tylko w ramach czytania, pisania czy rysowania. W tym procesie jest ważne i to, na ile mózg dziecka i jego organizm jest gotowy do szkoły. W jakim stopniu do lekcji szkolnych, harmonogramów szkolnych i personelu, gotowa psychika dziecka. I czy jego umiejętności odpowiadają wymaganiom współczesnej szkoły.

W każdym razie, w ramach przygotowań do szkoły, musimy zrobić:

 1. Zaszczepić dziecku miłość do nauki.
 2. Rozwinąć wytrwałość, umiejętności komunikacyjne, pewność siebie, nauczyć go organizacji samodzielności i odpowiedzialności.
 3. Przygotować rękę do pisania, wprowadzić w tryb.
 4. Rozwinąć zarówno półkule mózgu dziecka, ponieważ, jak wiadomo, ich rozwój i synchroniczna praca jest fundamentem ludzkiej wiedzy i umiejętności oraz kluczem do jego przyszłości.
 5. Motywować dziecko do nauki.

Na podstawie tych punktów, można powiedzieć – Szkoła ustnego liczenia Soroboom – pierwsza szkoła, gdzie program jest realizowany w ramach przygotowań do szkoły. Ponieważ na zajęciach dzieci:

 1. Zajmują się z przyjemnością, jest im ciekawy proces uczenia się, one grają i rywalizują.
 2. Komunikują się z rówieśnikami, siedzą przy prawdziwych biurkach, pracują z gadżetami. Odrabiają prace domowe i w końcu zaczynają to zrobić samodzielnie.
 3. Niektóre zadania podane w specjalnie zaprojektowanym zeszycie, gdzie dzieci piszą i rysują, a część przez programy komputerowe, opracowane zgodnie z metodologią, które łatwo trenują umiejętności ustnego liczenia.
 4. Dzięki unikalnemu systemowi dzieci rozwijają lewą i prawą półkulę, przez wspieranie powiązań między półkulami i harmonizacją ich pracy. Rozwija zdolności ruchowe, pracując na liczydle abakus.
 5. Odrabiając zadania domowe, rodzice sami wybierają taki poziom zadań domowych na gadżetach, który zapewnia dziecku 4 poprawne odpowiedzi z 5. Dziecko widzi swoje wyniki, które zawsze są bardzo dobre, i pragnie dowiedzieć się więcej. Udowadnia to 6 tys. uczniów Szkoły Soroboom.
 6. 99% dzieci szybko opanowują technikę szybkiego liczenia za miesiąc i pokazują niesamowite rezultaty.

Metoda jest niesamowita również w tym, że początkowo rozwijamy obie półkule, a szybkie liczenie – to miły bonus.

Nie obawiamy się stwierdzać, że szkoła mentalnej arytmetyki Soroboom jest wszystkim co potrzebne, aby przygotować się do szkoły. Oprócz wszystkiego tego, dziecko musi mieć sformowaną podstawowy schemat porządku światowego, musi być fizycznie gotowym do szkoły, na przykład: wymiana zębów, proporcje ciała, etc. I wiele z tego, co jest zawarte w programie nauczania w przedszkolu.

Przy tym wszystkim argumentujemy – Szkoła ustnego liczenia Soroboom stanowi solidny fundament dla rozwoju umiejętności przedszkolaków. Harmonizujemy i wzmacniamy związek prawej i lewej półkuli. Odrzucamy stereotyp tylko „humanisty” lub tylko „technika”. Pomagamy dziecku rozpocząć naukę w najbardziej sprzyjających warunkach – a mianowicie, w pełnym, prawidłowym i harmonijnym rozwoju mózgu.

 

Zapisz się do szkoły tutaj.

Cena nauczania грн.
PROMOCJA Cena nauczania 2, 3-go dziecka -10%