Ciekawostki

Jak odciągnąć dziecko od tabletu?

Jak odciągnąć dziecko od tabletu?
Komputer, tablet, telefon komórkowy są ulubionymi zabawkami współczesnych dzieci. Bardzo często zaczynają korzystać z tych gadżetów wcześniej, aniżeli nauczą się normalnie rozmawiać. Na początku rodziców cieszy pasja ich dziecka do komputera. Wiele matek i ojców specjalnie dają dziecku wysokiej technologii zabawkę, aby odciągnąć jego uwagę. Jednak przez następny okres czasu nasuwa się kolejne pytanie, jak odciągnąć dziecko od telefonu komórkowego?

Wpływ gadżetów na dzieci

Kiedy dziecko otrzymuje nieograniczony dostęp do komputera i internetu, wkrótce nieuchronnie pojawiają się takie komplikacje jak:

  • naruszenie rozwoju układu nerwowego;
  • siedzący tryb życia i w konsekwencji problemy zdrowotne: słaby wzrok, nadmierna waga;
  • problem komunikowania się z rówieśnikami;
  • utrata poczucia rzeczywistości;
  • problemy w nauce;
  • dostęp do nieodpowiednich treści.

Ale co najważniejsze, u dzieci bardzo szybko rozwija się uzależnienie od gadżetów, wirtualnych gier oraz internetu. Jednak wszystkie te problemy są wynikiem niewłaściwej organizacji czasu wolnego dziecka. Przy właściwym podejściu komputer może stać się dla dziecka przyjacielem i pomocnikiem, w jego wszechstronnym rozwoju, ponieważ pomaga uczniom w nauce, poszerza dziecięcy horyzont. Przykładem mogą być gry z cyframi dla dzieci lub portale edukacyjne, które pozwalają połączyć przyjemność z nauką. Jednakże trudności związane z uzależnieniem dziecka od elektronicznych gadżetów często powoduje pogorszenie wyników w nauce. Utrudniona koncentracja powoduje że dziecko nie przyswaja prawidłowo wiedzy. W wyniku czego nauka liczenia dzieci uzależnionych od tabletu lub komputera wymaga specjalnych metod nauczania.

Cena nauczania грн.
PROMOCJA Cena nauczania 2, 3-go dziecka -10%